drukuj
drukuj
 
                                    

INFOLINIA


         
czynna w godz. 9.00 - 17.00
     
      OPERA        +48 22 355 46 82
              NOVO          +48 22 355 46 81
              DB FUNDS  +48 22 355 46 79Aktualności

A A A
17
Styczeń
2018

OPERA TFI podsumowuje doskonały 2017 rok

OPERA TFI ma za sobą bardzo udany rok. Zarządzane przez nią Fundusze Novo w 2017 roku znalazły się na czele rankingów. Fundusze po raz kolejny wykorzystały w pełni potencjał rynku dzięki trafnym decyzjom alokacyjnym.Na szczególną uwagę zasługuję Novo Akcji, który został liderem rankingu w grupie „akcje polskie uniwersalne”. Wypracował zysk wynoszący 39,6%, wyprzedzając aż o 11,9% wicelidera grupy*. O dobrym wyniku funduszu zadecydowało zaangażowanie w polskie duże spółki – z czym spóźniło się wielu konkurentów.

 

W czołówce funduszy mieszanych polskich aktywnej alokacji wg rankingu Analiz Online znalazł się fundusz Novo Aktywnej Alokacji uzyskując stopę zwrotu na poziomie 23,29%**. Drugie miejsce w grupie zawdzięcza udanej implementacji strategii „global macro” – dynamicznego zarządzania doborem rynków i klas aktywów.

 

Na uwagę zasługuje również Novo Zrównoważonego Wzrostu, który dzięki rocznej stopie zwrotu na poziomie 18,1% zajął drugie miejsce
w grupie „mieszane polskie”, w której średnia wynosiła 10,8%**.

 

- W 2018 roku planujemy uruchomić rozwiązania dedykowane inwestorom poszukującym produktów o niższym profilu ryzyka. Nie wykluczamy, że
w ofercie parasola NOVO pojawi się subfundusz, który będzie mógł dokonywać regularnej dystrybucji swoich dochodów na rzecz uczestników – mówi Artur Włoch, członek Zarządu OPERA TFI. Przygotowujemy nowe otwarcie, jeśli chodzi o internetowy kanał sprzedaży, również w kategorii produktowej. W oczekiwaniu na ustalenia dotyczące Pracowniczych Programów Kapitałowych (PPK), rozważamy wprowadzenie funduszy dedykowanych pod PPK, stawiamy na większe zaangażowanie w rozwój oferty produktów emerytalnych – dodaje.

 

 

 

* Źródło: Puls Biznesu

** Źródło: Analizy Online

 


 

Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać Newsletter:

© 2008-2019 Opera Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
realizacja: Ideo
powered by CMS Edito